С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Йога за мама и бебчо

Тази забавна, нежна и одухотворена практика ще ти помогне да осъществиш...

Храната като лекарство по време на бременност

Понякога леките изменения в обичайното меню помагат на бъдещата майка да се...

Първият рожден ден на бебето

Не е нужно да събирате цялата рода до девето коляно и да вдигате малка сватба...

Ако искате момиче, хапвайте повече зеленчуци

Двойките, които искат да имат дъщеря, трябва да консумират повече плодове и...

Последно посещение: Дата и час: Пон Авг 26, 2019 8:03 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Окт 21, 2010 10:10 am 

здр. на вси4ки в форума, нова съм тук , имам нужда от помощ, с много трепет о4аквах да забременея с 2 ро детенце... моми4енцето ми е на 3год., сега сум в 6 г.седмица и се 4увствам толкова объркана, пла4а всяка нощ. Съвсем сама отглеждам моето моми4енце и си задавам въпросът ами сега .... таткото ни много работи , отделя ни само неделята :cry: какво ми става :cry: дали ще мога да се оправя с двете , този въпрос ме измъ4ва още от сега :cry: а така искам да съм мама на двама ... просто незнам имала ли е някоя от вас подобни притеснения ???

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 22, 2010 3:17 pm 

Ще се справиш, не се съмнявай в това. Аз също разбрах преди няколко дни че съм бременна с второ детенце, с малката разлика че нашият батко ще е почти на 8 години когато то се появи. Но ти не се отчайвай, това е временно състояние за което са виновни хормоните. Успех.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 22, 2010 5:44 pm 
фурия
Аватар

cvetinka86,не се тревожи.У нас е същото.Нашият тати също постоянно пътува.В месеца по 10-20дена го няма,различно според курсовете.У дома не стои много,защото трябват пари.Когато родя ще постои 1месец и повече няма да може ,защото пак ще свършат парите.Тогава ще оставам сама с 2те деца-бебе и момченце на 3г и половина.Вярно роднините са в града,но зимата...по-скоро ще сме си сами вкъщи.И аз незнам как ще се справя,но пък като му дойде времето,все някак ще си създадем режим.
Не се тревожи,според мен отчаянието ти е временно,може би заради хормоните сега ,от бременността.Всичко ще бъде наред.Бъди усмихната и спокойна,за да ти е спокойно и бебето,така ще е по-лесно. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 22, 2010 9:08 pm 

моми4ета много ви благодаря, надявам се да е от хормоните , това мое ужасно депресирано състояние , в краина сметка важното е бременноста да мине нормално , и с беб4о вси4ко да е наред. Многоооо ви благодаря,4е ми дадохте кураж , на мен това ми трябва в момента - хора които ме разбират.О6те едно голямо БЛАГОДАРЯ :flowerwhite:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: и ние сме така
МнениеПубликувано на: Съб Окт 23, 2010 3:35 pm 

е не точно така
аз съм с едно дете но и нашият татко много пътува, но какво да се прави, трябва да се работи, при нас проблемът не е кой да ни помага, имам свекър, който ми помага повече от всеки друг, въпреки че вече е на 72 години, ми помага много и с детето и в домакинството. много съм му благодарна за това.
нашият проблем е че като го няма тати ние само го търсим, моето момченце е на 2 години и много е свикнал с татко си, има вечери в които стои до 12 часа вечерта да го чака.
кажете ми как да се справя с това. :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 26, 2010 8:58 am 

ех мила , това е страхотно , 4е е привурзан кум баща си , радваи се . моита сладурка ваобще не забелязва ,4е тати го няма , тя е свикнала с мен , защото никои др. не я гледа . а опита ли се,когато малкия пла4е да го заместиш с свекъра и да му обясните заеедно ,4е тати ще си доиде ,4е има малко работа :) предполагам си опитала вси4о, някакви игри си измислете , с кукла която ще я кръстите като тати, имам превид докато играете , все едно и тати е с вас , ох дано да се вклю4и някоя по компетентна мама от мен ,в рдките слу4аи когато аз излезна на дискотека , мъжа ми като гледа млаката и казва,спри да пла4е6 4е мама ако пла4еш, няма да си доиде , такъв е подхода в яслата , които пла4е няма да даоидат да го вземат ... нз дали е правилно , но работи поне при нас .... успех мили4ка дано , отмине по бързо този период

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 27, 2010 11:41 am 

При нас макар и таткото /при това втори татко/ да не отсъства много, но работи и нощни смени, в такива случаи работа върши телефона. Но предполагам че при нас е по-лесно тъй като момчето ни е на 7, но пък не пречи да опитате.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 27, 2010 1:31 pm 
бърборко

cvetinka86 написа:
здр. на вси4ки в форума, нова съм тук , имам нужда от помощ, с много трепет о4аквах да забременея с 2 ро детенце... моми4енцето ми е на 3год., сега сум в 6 г.седмица и се 4увствам толкова объркана, пла4а всяка нощ. Съвсем сама отглеждам моето моми4енце и си задавам въпросът ами сега .... таткото ни много работи , отделя ни само неделята :cry: какво ми става :cry: дали ще мога да се оправя с двете , този въпрос ме измъ4ва още от сега :cry: а така искам да съм мама на двама ... просто незнам имала ли е някоя от вас подобни притеснения ???

Хормонални бури и предварителни страхове. Не познавам някой, който да не се е справил и вие ще се справите, ще намерите своя начин.
Аз също си ги гледах сама - оцелях и още деца ми се приискаха :lol: (мъжа ми също почива само в неделя, на децата им липсва и се старае да им обръща внимание като е с тях, случва се да го чакат до късно да се прибере - позволявам им - тате е по-важен за тяхното и моето здраве от съня :lol: ).

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 27, 2010 11:30 pm 
фурия
Аватар

Когато нашия тати се прибере,след 10-15дена курс,Явор неиска да си ляга и стои до късно от вълнение и радост ,че татко му е у дома.Когато тръгва ,още от вечерта тати му обяснява че ще тръгва на път,че ще отиде еди къде си и след няколко дена ще се прибере.И ако Яви слуша ще има подарък.Явор обича да получава подаръци и чака...Чуваме се и по телефона,тогава и Явор говори с баща си и все си му поръчва подаръка,да не забрави.Търси баща си,пита за него,но пък е спокоен и когато тати тръгва нямаме проблеми,изпращаме го с целувка и го чакаме.Детето свикна така.

п.с.Идеята ,ако плачеш или ако не си легнеш вече тати няма да дойде,никак не ми допада.Едно малко дете лесно се подлъгва,с обяснение и обещание за нещо много хубаво,което ще му се случи,когато тати се прибере.Разбира се,обещанието трябва да се изпълни.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 23, 2010 1:48 pm 
фурия
Аватар

И аз да вдъхна малко кураж- ще се справиш! Не се страхувай! Аз ще стана мама не само да двама, а ... на трима :D И на мен понякога ми прехвърчат тези мисли в главата, но нямаме право да не се справим!!! За Нашите деца!
Прегръщам Ви всички
:happiness:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 10:10 pm 

ще се оправиш ... няма как. Връщане няма.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 05, 2012 9:13 pm 

ilito82 написа:
Когато нашия тати се прибере,след 10-15дена курс,Явор неиска да си ляга и стои до късно от вълнение и радост ,че татко му е у дома.Когато тръгва ,още от вечерта тати му обяснява че ще тръгва на път,че ще отиде еди къде си и след няколко дена ще се прибере.И ако Яви слуша ще има подарък.Явор обича да получава подаръци и чака...Чуваме се и по телефона,тогава и Явор говори с баща си и все си му поръчва подаръка,да не забрави.Търси баща си,пита за него,но пък е спокоен и когато тати тръгва нямаме проблеми,изпращаме го с целувка и го чакаме.Детето свикна така.

п.с.Идеята ,ако плачеш или ако не си легнеш вече тати няма да дойде,никак не ми допада.Едно малко дете лесно се подлъгва,с обяснение и обещание за нещо много хубаво,което ще му се случи,когато тати се прибере.Разбира се,обещанието трябва да се изпълни.

Пфуууууу много късно отговаря, но нямах възможност по-рано...вече сме почти на 4 годинки и все още ни е трудно, пак си поплакваме по малко, гадно е когато тати заминава, но тази вечер го чакаме да си дойде, така че няма лягане :))))) това са най-хубавите вечери у дома, когато знаем че ще ни гушнат...благодаря на всички мами за отговорите, и още веднъж е извинявам че отговарям след тооооооооолкова много време

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ]  Модератор: vilijov

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]