С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

От какво може да се скъси шийката на матката?

От какво може да се скъси шийката на матката и възможно ли e това да стане за...

Eстествено раждане след цезарово сечение

Най-вероятно вече си чувала репликата „Веднъж секцио – винаги секцио“. Но не...

Стилна бременна през есента - 50 модни идеи

Стилна бременна през есента - как да се чувствате модерни, красиви и да ви е...

Главоболие по време на бременност

Няма приятна болка. Но главоболието по време на бременност трябва да бъде...

Последно посещение: Дата и час: Съб Окт 19, 2019 3:04 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: hpv
МнениеПубликувано на: Съб Фев 14, 2009 4:02 pm 

откриха ми хпв .Цитонамаската ми показа следния резултат пап2а и коилоцити моляви кажете ми какво следва на татак аз сам на 22години родих преди 4 месеца и сам много упла6ена дали имам рак

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 15, 2009 2:16 am 
фурия
Аватар

Здравей Диди.
И аз несъм много запозната с нещата,но преди няколко дни аз също взех резултат от цитонамазка,аз също съм 2ра група и ми казаха,че всичко е наред.Това стана по телефона,все още не съм отишла до клиниката,тези дни и това ще наравя и ще говоря направо с лекарката ми.
Сега от написаното от теб отново се притесних и се разрових-1ва група значи че няма проблем,2ра-също се смята за нормално състояние( и е май най-често срещаната група),3та група е за притеснение.
Незнам какво означава коилоцити,обясни ми ти и аз също ще разпитам лекар.
Четох че най-сигурният вариант, за да се разбере има ли проблем или не е да се направи калпоскопия.Колпоскопията се използва за ранно разпознаване на предракови състояния, ракови процеси, както и за установяване на рак на шийката на матката при жените. С нейна помощ се диагностицират изменения на матката и на лигавицата на шийката на матката:
* тъканни дефекти
* малки аденоми или нараствания
* леки вътрешни кръвотечения
Така,че първо се успокой!Какво ти каза лекар,не ти ли разясни резултата?Твоят резултат може да е просто някакво възпаление,а не рак,говори с лекар,направи си калпоскопия и ще знаеш пред какво се изправяш,но поне хванато в началото,каквото и да е ,може да се лекува.
На мен при прегледа,ми казаха че влагалището е чисто,всичко е наред,няма ранички и т.н.Но резултата 2 ра група и още нещо казаха,което забравих по телефона,аз толкова се бях притеснила,докато чух думите всичко е наред,после си поплаках,но сега май пак започвам да се притеснявам.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 15, 2009 12:24 pm 
Аватар

Мисля,че нетрябва да се притеснчваш.Аз бях 3-та и то докато бях бременна.Но все пак поговори с лекаря си и го помоли да ти обясни всичко с подробности.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 15, 2009 12:25 pm 
любопитко
Аватар

Здравейте,момичета!
И аз преди повече от месец си правих цитонамазка и моят резултат беше 2 група.
Но още преди да ми се вземе цитонамазката лекарят ми каза,че имам раничка.Първия път,в който ми казаха,че резултата от цитонамазката ми е втора група и аз си помислих,че имам рак,но лекаря ми обесни,че няма такова нещо - така,че спокойно, върви и виж какво ще ти каже лекаря за резултата.Според мен няма нищо обезпокоително ;)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 6:43 pm 

Не се тревожете.Група РАР ІІ е нормална.Ако обаче сте в РАР ІІІ си е за притеснение.Сестра ми имаше такъв проблем,а беше на 26.Лекуваха я с polygynax и pharmatex близо 3м.,но още след двотрата седмица при контролния преглед беше в РАРІІ.Сега е в отлично здраве,благодарение на компетентността на лекаря и на адекватната терапия.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 26, 2009 7:48 pm 

Здравейте!Аз също имах проблем,смесена вагинална инфекция,лекаря ми изписа Полижинакс иФарматекс за 12 дни,доста се притесних,но на следващия преглед нямаше и помен от инфекция,моят гинеколог ми препръча да продължа 3 месеца с Фарматекс за профилактика 2пъти в седмицата,този медикамент действа и срещу човешкия папилома вирус,аз лично препоръчвам и на вас резултата беше отличен.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 26, 2009 7:59 pm 

Здравейте!Аз също имах проблем,смесена вагинална инфекция,лекаря ми изписа Полижинакс иФарматекс за 12 дни,доста се притесних,но на следващия преглед нямаше и помен от инфекция,моят гинеколог ми препръча да продължа 3 месеца с Фарматекс за профилактика 2пъти в седмицата,този медикамент действа и срещу човешкия папилома вирус,аз лично препоръчвам и на вас резултата беше отличен.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: хпв
МнениеПубликувано на: Чет Фев 26, 2009 8:01 pm 

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 26, 2009 8:03 pm 

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 26, 2009 8:04 pm 

Здравейте!Аз също имах проблем,смесена вагинална инфекция,лекаря ми изписа Полижинакс иФарматекс за 12 дни,доста се притесних,но на следващия преглед нямаше и помен от инфекция,моят гинеколог ми препръча да продължа 3 месеца с Фарматекс за профилактика 2пъти в седмицата,този медикамент действа и срещу човешкия папилома вирус,аз лично препоръчвам и на вас резултата беше отличен. :) [b][/b][b][/b]

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 26, 2009 8:05 pm 

Здравейте!Аз също имах проблем,смесена вагинална инфекция,лекаря ми изписа Полижинакс иФарматекс за 12 дни,доста се притесних,но на следващия преглед нямаше и помен от инфекция,моят гинеколог ми препръча да продължа 3 месеца с Фарматекс за профилактика 2пъти в седмицата,този медикамент действа и срещу човешкия папилома вирус,аз лично препоръчвам и на вас резултата беше отличен. :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: HPV
МнениеПубликувано на: Пет Фев 27, 2009 6:11 pm 

Имах проблем който не можех да излекувам дълго време.Това беше упорито бяло течение :oops: :oops: Изписваха ми какво ли не и ... нищо.Отидох при друг гинеколог който ми изписа едни вагинални глобули Полижинакс плюс вагинални таблети Фарматекс и двете за 12 дни.Вече няма от какво да се притеснявам течението спря.Освен това той ми каза да продължа лечението с Фарматекс още 3 мес. 2 пъти седмично защото е и профилактика срещу ХПВ. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 28, 2009 3:32 am 
фурия
Аватар

Полижинакса не е много силен като лекарство,по мое наблюдение,и е за вагинални инфекции нали?И аз съм ползвала преди години заради бяло течение.Сестра ти,независимо,че е била трета група,всъщност инфекция,някакво възпаление,раничка,киста ли имаше,какво откриха всъщност?Мисля си,заради Полижинакса?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 28, 2009 12:22 pm 

Групирането на цитологичните находки се прави по т.нар.Papanicolaou.От там и РАР!
РАР І-нормални клетки
РАР ІІ-нормални кл. с признаци на възпал.промени (левкоцити,трихомони,обилна флора) -най-често срещаната група.
РАР ІІІ-суспектна находка (клетките не могат да се преценят нито като нормални,нито като атипични)
РАР ІV-единични атипични кл.
РАР V-множество атипични (туморни кл)
Та моята сестра имаше РАР ІІІ,затова и приложива лечение с polygynax и pharmatex.Като съответно първото е локален антибиотик,а второто е със силна вируцидна и антисептична активност.Тук инфекцията е ЛОКАЛНА!Затова се прилагат и локални средства за лечение.
Според типа на HPV може да е причина за вагинален херпес,кондиломи,вулвовагинити,колпити,дълажищи се на фитопаразити,бактерий,кото първите две са сексуалнотрансмисивни болести.При HPV опередянето на атипични клетки става чрез т.нар. Луголова проба - CIN!Това се касае за предраковите изменения на маточната шийка.
При всички тези случай,може да се прилага комбинацията от polygynax и pharmatex.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 01, 2009 1:31 am 
фурия
Аватар

мерси :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]