С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Светото тайнство на кръщението

Този църковен ритуал се извършва само веднъж в живота. Той е „входната врата“,...

На какво се смеят бебетата?

Чувството за хумор не е заложено генетично, то се научава. Мама и таткото...

Не усвоява калций

Дъщеря ми Ния скоро ще навърши две години. Когато беше малко над годинка,...

Вдигане на по-голямото дете

Каква тежест е безопасно да нося? Мога ли да вдигам на ръце по-голямото си дете?

Последно посещение: Дата и час: Сря Окт 23, 2019 3:07 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 9:30 am 

можете ли да ми препоръчате сироп за кашлица от сополки,и капки за нос.тази вечер дъщеря ми се закашля насън два пъти,и се събуди от кашлицата.забравих да спомена че детето ми е на 4 години.видях че диша тежко,и е със запушено носле.пръснах и веднага във носа куикс спрей за нос,и след него изкара доста сополки,и просто си личи че кашля от сополките.сутринта като се събуди се закашля 3-4пъти и отново беше със запушен нос.отидохме при лекарката веднага,но се оказа че я няма,и трябва да отидем чак следобяда.и дотогава ми се иска да взема някакви мерки. всеки съвет ще ми е от полза.и ще съм ви много благодарна.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2011 12:47 pm 

При кашлица аз давам на малкия сироп за кашлица Мукоплант от теснолист жиловлек, като го комбинирам с добавка пак на Мукоплант - лека нощ.Така поне е спокоен през ноща, а и все си мисля че като ги комбинирам му действат доста по-бързо и ефикасно.Пожелавам ви бързо оздравяване!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 17, 2011 6:58 pm 
любопитко
Аватар

Аз също при дразнеща кашлица независимо дали е суха или със секрет, взимам сироп Мукоплант. Вече няколко пъти сме го пили и ни помага. Вечерния вариант Лека Нощ е още по-добър, защото освен живовлека има и машерка, лайка и маточина, няма захар и успокоява хриповете и дишането през нощта. Понякога към сиропчето добавям и клеева т-ра или сребърна вода, зависи от степента на кашлицата

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 22, 2011 12:05 pm 

момичета, искам да ви попитам на каква цена са посочените от вас сиропчета и най-вече този с теснолист жиловлек?, от баба ми знам, че е много лековит и сега разбирам, че е намерил приложение в този сироп, питам ви защото миналата година се бях разболяла убедих се, че не винаги най-скъпото е и най-ефикасно и че в повечето случаи джипитата бързат да предпишат антибиотик.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 22, 2011 6:03 pm 
любопитко
Аватар

около 7 лв е Мукопланта и дневния сироп и вечерния

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 22, 2011 6:13 pm 

http://apteka.framar.bg/30014454/%D0%BC ... z1eRmWkNfz

Мами, а някоя от вас давала ли е Умкалор при първи симптоми на разболяване?Похвалиха ми го от няколко места, но не съм го пробвала.... :roll: Ще попитам и педиатърката следващия път като ходим.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 23, 2011 11:21 am 

Tzveta написа:
около 7 лв е Мукопланта и дневния сироп и вечерния

благодаря за информацията, като превенция ще си ги взема и добавя в домашната аптечка да ги имам под ръка, ако ни настигне някоя кашлица, много мои познати тези дни са настинали, и освен запушените нослета ги е погнала и една кашлица, ще йм препоръчам сиропа с жиловлека. :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 25, 2011 2:29 pm 
Аватар

kelly написа:
Мами, а някоя от вас давала ли е Умкалор при първи симптоми на разболяване?Похвалиха ми го от няколко места, но не съм го пробвала.... :roll: Ще попитам и педиатърката следващия път като ходим.

Ние вкъщи от няколко годни се лекуваме с Умкалор. Давам го при първи признаци на настинка - хрема, ако прокашля и да чукна на дърво до по-сериозни усложнения не сме стигали. Възстановяването става за 3/4 дни, но по-важното е, че Умкалор е растителен и напълно безвреден. :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 25, 2011 3:51 pm 
любопитко

аз пробвах Умкалора миналата година, когато ме беше пипнал грипа, действително за 3-4 дни успява да се справи с хремата и кашлицата. Разбира се ползвала съм и други сиропи за кашлица, но този като че ли ми понесе и подейства най-добре.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 30, 2011 4:01 pm 

аз вече си взех сиропчето с жиловлек, интересното беше, че аптекарката ми препоръча и Умкалор, а виждам че и от него има доволни мами, а от мукопланта ми допадна много това, че съдържа още екстракти от лайка и мащерка, които също действат успокояващо и отпускащо при кашлица.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 04, 2012 10:22 pm 

Лайката много помага при кашлица но според мен трябва да се реши първоизточника на проблема а това са сополите.
Ние вече 2 зими ползваме морска вода и нямаме сополи а ходим на градина! Много съм доволна от морската вода на Мукоплант. Препоръчвам!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 26, 2012 5:49 pm 
любопитко
Аватар

И аз съм доволна от морската вода Мукоплант, защото струйката е направена точно за бебета и малки деца, слабичка е и не издава звук, не ги плаши като впръскваме в нослето. В началото бях взела на спрея на Стеримар, който също е добър, но струйката му е много силна и детето не даваше да му пръскам, плачеше, тръшкаше се...

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2012 1:47 pm 
фурия
Аватар

И ние си патим от сополките и кашляме от тях,гърлото и гърдичките са чисти,нашата докторка ни изписа Биостими на основата на мащерка.Тези сиропчета мукоплант стават ли за дете на 1год.и 3мес.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ]  Модератор: galka2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]